Domena: https://usuwanieowadow.pl/
Dodano: 2018-11-24
Telefon: 519744998
Adres: Widok 11
Miejscowość: Winnica
Kod pocztowy: 06-120
Źródła:
https://usuwanieowadow.pl/usuwanie-szerszeni/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Usuwanie gniazd szerszeni


Szerszenie są jednymi z niebezpieczniejszych owadów w Polsce, gdyż ukąszenia tych owadów są bardzo bolesne, a w ich miejscu może pojawiać się rumień i znaczny obrzęk. W przypadku osób uczulonych na jad często dochodzi do wstrząsu anafilaktycznego.

Najczęstsze objawy wstrząsu anafilaktycznego po użądleniu przez szerszenia:

  • duszności
  • opuchlizna w okolicy szyi lub górnych dróg oddechowych
  • nudności
  • zawroty głowy

Pierwsza pomoc w przypadku użądlenia polega głównie na obserwacji zmian oraz minimalizowaniu obrzęku. Ranę należy przemyć wodą, a następnie na około 10-20 minut przyłożyć do niej kostkę lodu lub inny, mocno schłodzony przedmiot. Jeśli objawy są niepokojące i wskazują na możliwość wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego, trzeba niezwłocznie wezwać pogotowie, gdyż prawdopodobnie konieczne będzie jak najszybsze podanie adrenaliny.

Im więcej owadów użądli jedną osobę, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia niepokojących objawów. Jad szerszenia europejskiego jest zbliżony do jadu pszczół i os, jednakże posiada nieco większą dawkę toksyn. 

Z powodu wyżej wymienionych objawów w przypadku użądlenia, usuwanie gniazd szerszeni na własną rękę jest szczególnie niebezpieczne. Lepszym wyjściem jest zlecenie tego profesjonalistom, na przykład poprzez serwis UsuwanieOwadów.pl. Firma funkcjonuje na terenie Warszawy oraz jej pobliskich okolic i działa 24 godziny na dobę przez cały tydzień. Dzięki temu ekipa usuwająca gniazda szerszeni jest do dyspozycji klienta każdego dnia, bez względu na okoliczności. 

Jak skutecznie uchronić się przed użądleniem szerszenia?

  1. Nie wolno dotykać owadów gołymi rękoma lub poprzez cienkie materiały. Żądło szerszenia jest dość sporych rozmiarów i bardzo twarde, dlatego bez problemu może przebić się przez tkaniny. 
  2. W przypadku zlokalizowania gniazda nie należy podchodzić do niego bez odpowiedniej odzieży ochronnej.
  3. Jeżeli dana osoba decyduje się na samodzielne usunięcie gniazda szerszeni, powinna zrobić to w okresie najniższej aktywności owadów, czyli w porze jesienno-zimowej.


Inne w pobliżu

Przedwczesny wytrysk ranking

Feromony Rank

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów