Domena: https://mediatorka.szczecin.pl/
Dodano: 2019-06-17
Telefon:
Adres: Tenisowa 29
Miejscowość: Szczecin
Kod pocztowy: 71-066
Źródła:
https://mediatorka.szczecin.pl/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Mediator sądowy szczecin - Usługi Mediacyjne i Trenerskie Edyta Borysiak


Mediacje podzielić można na tradycyjne i online, zależnie od tego, jaką drogą chce się je przeprowadzić. Ta pierwsza opcja polega na rozwiązywaniu sporów w sposób tradycyjny w biurze - zajmuje się tym mediator sądowy w Szczecinie. Sporne kwestie, które poróżniły małżonków, współpracowników, pracowników czy pracodawców rozwiązywać można wówczas w przyjaznej atmosferze, przy kawie i herbacie. Nad wszystkim czuwa osoba mediatora, który jest wykwalifikowany, ale jednocześnie bezstronny i neutralny. Pomaga on się porozumieć skłóconym stronom, przedstawić swoje racje i szukać wspólnego pomysłu na rozwiązywanie problemów. 

Mediacji online dokonywać można za pośrednictwem strony internetowej mediatorka.szczecin.pl. Jest to idealne rozwiązanie w przypadkach, w których strony konfliktu nie mogą spotkać się w jednym miejscu. Jest to także efekt postępującej informatyzacji społeczeństwa, która przyspiesza i ułatwia komunikowanie się nawet w sytuacjach, w których pozornie jest to niemal niemożliwe. Neutralny mediator troszczy się oczywiście w toku sprawy nie tylko o jej sprawiedliwe rozwiązanie, ale również o zachowanie w pełni zasady zaufania i poufności. 

Najczęściej u mediatora poruszane są takie kwestie jak wszelkie sprawy rozwodowe, podziały majątku, ustalanie kontaktów z dzieckiem albo sprawy alimentacyjne. Mediator może również pomóc w rozwiązywaniu spraw karnych. Wszystkie spory można rozwiązać dużo taniej i szybciej niż drogą sądową. Ten ostatni rodzaj mediacji polega na osiągnięciu porozumienia pomiędzy pokrzywdzonym a oskarżonym lub podejrzanym w sytuacji, w której doszło do przestępstwa. 

Mediację karną warto zastosować, ponieważ przynosi ona zdecydowanie szybsze rozwiązanie sprawy niż za pośrednictwem sądów. Pozwala ona także na możliwość porozumienia pokrzywdzonego ze sprawcą w kwestii naprawy szkody. Ten rodzaj rozwiązywania konfliktów dotyczy wszystkich przestępstw i może wywrzeć istotny wpływ na ostateczny wymiar kary i na zastosowanie innych środków karnych względem podejrzanego lub oskarżonego. Inne w pobliżu

Kapitan Cook

Partner-spedycja

PROMOHOUSE – NIERUCHOMOŚCI MIĘDZYZDROJE