Domena: http://tramwajnaramowice.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 61 884 20 10
Adres: Plac Wiosny Ludów 2
Miejscowość: Poznań
Kod pocztowy: 61-831
Źródła:Autor: Adrian Duda

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Tramwaj na naramowice


Poruszanie się autobusem miejskich w godzinach szczytu bywa naprawdę irytujące. Drogi, które są zakorkowane, nie są często w stanie przepuścić nawet pojazdu uprzywilejowanego. Wszystkie większe miasta muszą borykać się z problemem rosnącej liczby pojazdów, aut i większej niechęci do komunikacji miejskiej. Nie da się jednak ukryć, że wiele miast decyduje się na to, by inwestować w nowoczesne rozwiązania w zakresie budowania tramwajów i metra. W przypadku dużych miast nie jest to wyborem, a w wielu przypadkach zwyczajnie przymusem.

Poznań jest tym miastem, które również ma problem z dość sporym zakorkowaniem ulic w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Naramowice są osiedlem, które w wyniku zakorkowania nie może docierać na czas do pracy, szkoły czy innych miejsc w mieście. Rozwiązaniem w tym przypadku nie jest nawet autobus miejski, który niejednokrotnie grzęźnie pomiędzy autami jak but w trzęsawisku. Nie są to widoki na pewno na miarę XXI wieku. Można się spodziewać jednak, że już niedługo będzie tramwaj na Naramowice.

To jedna z obietnic przedwyborczych złożona przez nowego Prezydenta. Można zatem spodziewać się, że w mieście powstanie nowa linia tramwajowa, która pozwoli mieszkańcom Naramowic na normalne funkcjonowanie.

Budowa linii tramwajowej ma być jednak dwuetapowa i może nie obyć się bez problemów. Jedną z możliwych trudności jest to, że konieczna jest przebudowa infrastruktury podziemnej. Dlatego w tym zakresie należałoby podjąć wszelkie środki bezpieczeństwa, by pośpiech w budowie linii tramwajowej nie doprowadził do niebezpiecznych tąpnięć.

Pierwszy etap budowy ma obejmować trasę od pętli "Wilczak" do "Błażeja". Drugi zaś ma objąć odcinek od skrzyżowania ulic Garbary/Estkowskiego do pętli "Wilczak". Taki układ ma zapewnić swobodne przemieszczanie się mieszkańcom. Prawdą jednak jest, że udogodnienia idą w stronę komunikacji miejskiej, a nie kierowców, dlatego można mieć tylko nadzieję, że i kierowcy przerzucą się na transport zbiorowy. Na tramwajnaramowice.pl dowiesz się więcej na temat tego projektu.Inne w pobliżu

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Dent Stomatologia Piotr Richter

WYPOŻYCZALNIA PRZYCZEP I LAWET SPRINT