Domena: https://www.psycholog-dladziecka.pl
Dodano: 2019-01-24
Telefon: +48 505 043 763
Adres: Ratajczaka 35
Miejscowość: Poznań
Kod pocztowy: 61-816
Źródła:
https://www.psycholog-dladziecka.pl

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Pomoc psychologiczna Poznań - Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał


Wielu rodziców zmaga się z różnymi problemami związanymi z dorastaniem ich pociechy. Już sam fakt, iż ich dziecko wchodzące w wiek szkolny, zaczyna poznawać inne młode osoby mające na nie ogromny wpływ, nierzadko przyczynia się do pojawienia się konfliktów w rodzinie. Człowiek, który dopiero kształtuje swoją osobowość, może przejmować różne zachowania od swoich rówieśników i to niekoniecznie te dobre. Dorastanie dziecka czasami wiąże się z pojawieniem się u niego braku pewności siebie, nieśmiałością oraz z odrzuceniem przez kolegów i koleżanki.

Problemy z radzeniem sobie z emocjami mogą także wynikać z kłopotów z nauką. Nieumiejętność opanowania szkolnego materiału sprzyja pojawieniu się frustracji, stresu, niechęci do szkoły itd. Bywa też tak, że nauka przysparza dziecku trudności, gdyż cierpi ono na dysleksję lub po prostu ma problemy z koncentracją.

To, że młodzi ludzie potrafią być okrutni względem siebie, wiadomo nie od wczoraj. Nierzadko wybierają osobę słabszą i z niej robią kogoś, kogo można do woli wyśmiewać. Niestety w obecnych czasach, gdy dostęp do internetu jest tak bardzo łatwy, fala nienawiści bez trudu przybiera na sile. Ile to już razy media krzyczały o samobójstwach nastolatków, a nawet dzieci, które nie poradziły sobie z presją ze strony rówieśników i odrzuceniem?

Rodzice, którzy zauważą niepokojące sygnały, mogące świadczyć o tym, że mały człowiek zmaga się z jakimś problemem, powinni reagować. Nie wolno oszukiwać się, że to tylko chwilowy kryzys i niedługo wszystko samo się ułoży.

Pomoc psychologiczna w Poznaniu należy do oferty psychologa dziecięcego Magdaleny Lange-Rachwał. Podczas spotkań w swoim gabinecie wykorzystuje ona różne metody dopasowane do danego problemu, jak i do wieku pacjenta. Jedną z nich jest play therapy (terapia przez zabawę). Pozwala ona uatrakcyjnić spotkania i tym samym osiągnąć lepsze rezultaty podczas sesji. Dziecku o wiele łatwiej jest rozmawiać o problemie, gdy czuje się bezpiecznie, a rysowanie, czy lepienie z plasteliny sprzyja budowaniu takiej atmosfery.

Internetową stronę psycholog-dladziecka.pl mogą odwiedzić te osoby, które szukają profesjonalnej pomocy psychologicznej dla swojej pociechy.Inne w pobliżu

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Dent Stomatologia Piotr Richter