Domena: https://plugbox.eu/
Dodano: 2023-02-13
Telefon: 795359785
Adres: Jana Henryka Dąbrowskiego 77a
Miejscowość: Poznań
Kod pocztowy: 60-529
Źródła:
https://plugbox.eu/stacje-ladowania-ac-i-dc-czym-sie-roznia/
https://elektromobilni.pl/
https://elo.city/wiesz-wiecej

Autor: Adrian Duda

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Ładowarki AC i ich charakterystyka


Technologia samochodów elektrycznych zmienia się bardzo szybko, ale najbardziej rozpowszechnioną metodą ładowania pozostaje korzystanie z domowych gniazdek elektrycznych lub stacji przeznaczonych do użytku publicznego.

Najpopularniejszy typ zasilacza to model, który przekształca prąd zmienny (AC) w prąd stały (DC). Ten typ ładowarki zwykle podłącza się bezpośrednio do gniazdka ściennego, a w urządzeniu stosuje się specjalną przetwornicę, której zadaniem jest zamiana prądu przemiennego na stały. Ładowarki AC są wolniejsze niż modele DC, ale mogą być wykorzystane do wielu różnych pojazdów, co czyni je bardziej uniwersalnymi. Ten rodzaj ładowarek jest również tańszy w eksploatacji, jako że zapewnia niższy pobór energii. Z tego względu chętnie wykorzystuje się go w domach, gdzie znajduje się również garaż. W takim wypadku samochód podłącza się do sieci na przykład na noc, gdy nie jest on wykorzystywany. Nieco inaczej działa stacja DC, w której zastosowanie przetwornicy jest zbędne. Dzięki temu możliwe jest również znaczne przyspieszenie procesu ładowania. Konieczność przeprowadzenia montażu przemysłowego w przypadku zasilaczy prądu stałego sprawia, że spotyka się je jedynie na stacjach, które są do tego odpowiednio dostosowane. Ze względu na moc koszty utrzymania stacji zapewniającej prąd stały są znacznie wyższe, przez co nieco trudniej znaleźć tego typu miejsca. Zwiększenie liczby tego typu ładowarek jest jednak konieczne w celu zapewnienia swobody posiadaczom pojazdów elektrycznych. Wybór ładowarki zależy zatem głównie od jej przeznaczenia. W przypadku stacji stawianych głównie do użytku prywatnego, zupełnie wystarczający jest model AC. Natomiast jeśli myśli się o stworzeniu miejsca do podłączania samochodów elektrycznych w okolicach stacji paliw, parkingu lub w okolicach infrastruktury firmy, o wiele lepszym rozwiązaniem jest montaż ładowarki DC.

Oba rodzaje stacji są dostępne w ofercie firmy PlugBox. Zapewnia ona modele zapewniające prąd stały i zmienny. Są one wyposażone w specjalne systemy chroniące przed przeładowaniem akumulatora. Przedsiębiorstwo działa w Polsce, a jego siedziba znajduje się w Poznaniu. Produkty zostały dokładnie opisane na stronie internetowej wytwórcy. W razie jakichkolwiek pytań co do właściwości poszczególnych wyrobów wystarczy skontaktować się z przedstawicielami firmy.Inne w pobliżu

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Dent Stomatologia Piotr Richter