Domena: https://problemskora.pl
Dodano: 2022-10-09
Telefon: (+48) 510-084-711
Adres: Ułańska 19
Miejscowość: Poznań
Kod pocztowy: 60-748
Źródła:
https://problemskora.pl/v-dermatoskopowa-ocena-znamion-barwnikowych/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Dermatoskopia w Poznaniu - gdzie się na nią udać?


Dermatoskopia jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym, bazującym na stosowaniu dermatoskopu. Przyrząd ten działa podobnie jak szkło powiększające i ma wbudowane oświetlenie. Służy do oglądania zmian skórnych, takich jak pieprzyki i daje szansę wykrycia zmian uznawanych za niebezpieczne. Dermatoskop to urządzenie optyczne z soczewkami, które powiększają obraz nawet 20-krotnie. Umożliwia podłączanie do komputera lub smartfona w celu przesłania wykonanych w trakcie badań zdjęć. Stanowi pomocne udogodnienie, ponieważ w znacznym stopniu ułatwia kontrolowanie zmian i określanie stopnia złośliwości.

Opisywane badania są oferowane w gabinetach, takich jak Mediwa Clinic w Poznaniu. Dermatoskopia rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, w celu poznania jego stanu zdrowia oraz zebrania informacji o czynnikach ryzyka dotyczących chorób skóry. W następnym kroku specjaliści przyglądają się zmianom, takim jak pieprzyki oraz znamiona barwnikowe, co wymaga delikatnego zwilżenia skóry w określonych miejscach. Zainteresowaniem cieszy się dermatoskopia cyfrowa, uznawana za nowocześniejszą wersję dermatoskopii zwykłej.

Umożliwia bardzo dokładne skontrolowanie zmian, ponieważ zapewnia aż 80-krotne powiększenie za pomocą szkła. Dzięki niemu specjaliści nie mają problemów z analizowaniem ich rozmiaru, odcienia czy symetrii. Na tego typu badania zapisują się pacjenci onkologiczni i poddawani immunosupresji, jak i osoby z zespołem zmian dysplastycznych. Urządzenia wykorzystywane w gabinetach składają się z głowicy oraz kamery, którą można podłączać do komputera w celu zarchiwizowania wykonanych zdjęć.

Specjaliści podejmujący się takich badań biorą pod uwagę między innymi nierówne brzegi zmian, ich asymetrię, wypukłość, wklęśnięcie lub zmieniający się kolor. Bardzo często są one zlecane osobom o jasnej karnacji, które słabo się opalają, uczęszczającym na solarium, mającym piegi, narażonym na bezpośredni kontakt z silnym promieniowaniem słonecznym oraz mającym krewnych, którzy chorowali na czerniaka.Inne w pobliżu

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Dent Stomatologia Piotr Richter