Domena: https://macromedica.pl/
Dodano: 2022-05-25
Telefon: 22 841 06 79
Adres: Jurija Gagarina 26
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 00-754
Źródła:
https://macromedica.pl/ginekolog-poloznik-warszawa/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ginekologia

Autor: Adrian Duda

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Prowadzenie ciąży, badania profilaktyczne – kiedy udać się do ginekologa w Warszawie?


Regularne wizyty u ginekologa powinny się znaleźć w kalendarzu każdej kobiety. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się zarówno profilaktyką, diagnostyką, jak i leczeniem chorób występujących w obrębie kobiecych narządów rozrodczych. Ginekolog położnik prowadzi też badania kobiet w ciąży, odbiera poród oraz udziela pacjentkom pomocy medycznej w trakcie połogu. W Warszawie ginekolog przyjmuje w centrum medycznym zlokalizowanym na Mokotowie.

Badanie ginekologiczne zazwyczaj składa się z kilku etapów. Podstawą jest rozmowa ze zgłaszającą się osobą – podczas wywiadu lekarz może zapytać o długość cyklu menstruacyjnego, o obfitość miesiączki, a także o ogólne samopoczucie. Jeśli powodem obecności kobiety w przychodni są jakieś dolegliwości, ginekolog będzie też ustalał, jakie są objawy, jakie jest ich nasilenie czy okoliczności występowania. Następnym krokiem jest badanie za pomocą wziernika – dzięki temu lekarz sprawdza stan pochwy oraz szyjki macicy.

Dla postawienia diagnozy konieczne może się okazać wykonanie badania ultrasonograficznego. W ginekologii najczęściej przeprowadzane jest badanie USG przez powłoki brzuszne oraz transwaginalne. Niekiedy lekarz korzysta też z metody transrektalnej – jest ona skuteczna przy ocenie stanu jajników oraz tylnej ściany pochwy. Lekarze wykorzystują ją również podczas badania kobiet, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia, dziewczynek oraz ciężarnych tuż przed porodem.

Wśród sposobów wczesnego wykrywania poważnych chorób układu płciowego kobiet znajduje się cytologia. Badanie polega na pobraniu rozmazów z tarczy i kanału szyjki macicy za pomocą łopatki lub pędzelka. Dzięki niemu możliwe jest zdiagnozowanie zmian komórkowych i zagrażającego życiu raka szyjki macicy.

Wskazaniem do wizyty u ginekologa powinny być wszelkie dolegliwości bólowe w obrębie narządów płciowych, ale także świąd lub pieczenie czy zaobserwowane zmiany skórne. Do najczęstszych chorób diagnozowanych przez ginekologów należą:

  • infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze,
  • zespół policystycznych jajników,
  • endometrioza,
  • mięśniaki macicy,
  • torbiele jajników.

Ponadto pomoc uzyskają kobiety mające trudności z zajściem w ciążę lub chcące skorzystać z jednej z form antykoncepcji. Na stronie internetowej warszawskiego centrum medycznego: macromedica.pl pacjentki mogą się zapoznać z zakresem dostępnych tam badań i usług.Inne w pobliżu

Przedwczesny wytrysk ranking

Feromony Rank

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów