Domena: https://logo-ped.gda.pl/
Dodano: 2023-04-23
Telefon: 608 509 439
Adres: Grunwaldzka 83
Miejscowość: Gdańsk
Kod pocztowy: 80-244
Źródła:
https://logo-ped.gda.pl/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Rehabilitacja dzieci -jaki terapeuta działający na terenie Gdańska?


Rodzice są zwykle pierwszymi osobami, które mają możliwość dokładnej obserwacji rozwoju dziecka. Dzięki codziennej rutynie mogą dostrzec też różnego rodzaju nieprawidłowości. Jeżeli u malucha występują widoczne problemy z wykonywaniem prostych czynności, a poznawanie nowych sprawia mu wyraźną trudność, należy udać się do specjalisty. Przeprowadzenie badań i diagnoza pomogą ustalić, czy nie będzie potrzebne wdrożenie odpowiedniego systemu leczenia.

W przypadku zmian neurologicznych wpływających na rozwój fizyczny konieczna jest rehabilitacja dzieci. W Gdańsku działa centrum neurologopedyczno-terapeutyczne, którego kadra jest w stanie zorganizować dla najmłodszych zajęcia stymulujące, pobudząjące poszczególne ośrodki mózgowe do pracy, dostosowane do wieku i możliwości małego pacjenta.

Lista specjalizacji, z jakich można skorzystać, biorąc pod uwagę powyższy ośrodek jako wsparcie rozwojowe dla dziecka, jest dostępna online, na stronie logo-ped.gda.pl. Została ona opracowana z myślą o:

  • niemowlętach i maluchach do roku życia, wykazujących problemy związane z odruchem ssania, układem narządów mowy i oddechu oraz koordynacją ruchową,
  • kilkulatkach mających trudności z poprawną artykulacją bądź zaburzeniami mowy wynikającymi z chorób,
  • dzieciach w wieku przedszkolno-szkolnym,
  • osobach dorosłych.

Zapisu na zajęcia można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie centrum. Przed złożeniem zapytania o sens podjęcia terapii prowadzący poleca zapoznanie się z sekcją Q&A, w której umieszczono odpowiedzi na najczęściej podnoszone przez rodziców zagadnienia dotyczące neurologicznego i terapeutycznego rozwoju dziecka. Podano tam również fachową literaturę, omawiającą tego typu problemy.Inne w pobliżu

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

APE-LP

Polski producent karmy dla psów i kotów - CANIVERA