Domena: https://stomatologtczew24.pl/
Dodano: 2019-01-11
Telefon: 505 060 324
Adres: Jana Kilińskiego 12D
Miejscowość: Tczew
Kod pocztowy: 83-110
Źródła:


Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!https://stomatologtczew24.pl/ - Stomatolog leczenie kanałowe tczew


Leczenie kanałowe, inaczej endodontyczne, to metoda leczenia nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba, która polega na usunięciu przez wykwalifikowanego stomatologa zmienionej chorobowo miazgi z komory i kanałów zęba, zdezynfekowaniu ich, a następnie wypełnieniu odpowiednim materiałem. Prawidłowo wyleczony w ten sposób ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych.

Opisujący swoją działalność pod linkiem stomatologtczew24.pl doświadczony dentysta z Tczewa podejmuje się leczenia kanałowego, jeśli na podstawie uzyskanych od pacjenta informacji na temat występujących u niego objawów, precyzyjnie przeprowadzonego przez siebie badania, a także zdjęcia rentgenowskiego, uzna, że ząb najprawdopodobniej uda się ocalić. 

Leczenie kanałowe wykonywane przez stomatologa z Tczewa składa się z następujących etapów:

  • otwarcie komory zęba i usunięcie zainfekowanej tkanki głęboko z jego środka,
  • poszerzenie kanałów korzeniowych przy użyciu specjalistycznych narzędzi i oczyszczenie ich za pomocą profesjonalnych środków chemicznych o działaniu przeciwbakteryjnym, a także rozpuszczającym tkankę, która następnie jest usuwana,
  • osuszenie kanałów,
  • szczelne wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi, najczęściej gutaperką, która jest substancją pochodzenia naturalnego i która daje świetne efekty lecznicze,
  • wypełnienie zęba materiałami kompozytowymi lub kompomerowymi.

Proponowane w tczewskim gabinecie leczenie kanałowe odbywa się w znieczuleniu miejscowym przy wykorzystaniu mikroskopu, co umożliwia lekarzowi bardzo dokładne zajęcie się chorym zębem. Dentysta oferuje zarówno leczenie endodontyczne pierwotne, jak i wtórne. Pierwotne leczenie oznacza, że ząb nigdy wcześniej nie był leczony kanałowo, natomiast wtórne - to ponowne leczenie kanałowe tego samego zęba. Efekt leczenia jest sprawdzany za pomocą zdjęcia rentgenowskiego, które jest wykonywane na miejscu w gabinecie.

Cena leczenia endodontycznego jest uzależniona przede wszystkim od ilości kanałów, jakie posiada leczony ząb. Im więcej kanałów, tym cena jest wyższa, co jest związane z długością leczenia i ilością pracy, jaką dentysta musi włożyć w opracowanie i wypełnienie każdego z nich.


Inne w pobliżu

APE-LP

Polski producent karmy dla psów i kotów - CANIVERA

Albex