Domena: https://centrumimc.pl
Dodano: 2023-03-27
Telefon: 730 597 597
Adres: Strzelińska 41
Miejscowość: Żerniki Wrocławskie
Kod pocztowy: 55-010
Źródła:
https://centrumimc.pl/oferta/konsultacja-hematologiczna/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hematologia
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Hematolog we Wrocławiu – czym się zajmuje?


Hematologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem chorób krwi oraz układu krwiotwórczego, w tym szpiku kostnego, wątroby i śledziony. Hematolodzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem chorób, takich jak niedokrwistość, talasemia, białaczka, chłoniak, szpiczak mnogi, małopłytkowość czy zakrzepica. Badają skład krwi, analizując jej właściwości fizykochemiczne oraz wykonując różne testy laboratoryjne w celu stwierdzenia zaburzeń krwiotwórczych. Pracują głównie w szpitalach, klinikach, laboratoriach i innych placówkach medycznych.

Konsultacja z hematologiem jest polecana w momencie wystąpienia przypadłości wskazujących na chorobę krwi. Należy do nich między innymi poczucie zmęczenia, bladość skóry, zawroty głowy, duszność, niestrawność, bóle głowy, powiększenie węzłów chłonnych czy samoistnie powstające siniaki. Z takim lekarzem warto skonsultować się również wtedy, gdy wyniki badań wykazały pewne nieprawidłowości, takie jak na przykład niski poziom hemoglobiny, małopłytkowość czy zwiększona liczba białych krwinek. Poza tym wizyta u specjalisty jest polecana osobom, u których w rodzinie występowały choroby dziedziczne, w tym hemofilia czy niedokrwistość sierpowatokrwinkowa. Konsultacja pomaga wykluczyć ryzyko dziedziczenia choroby lub przyczynia się do jej wczesnego wykrycia, a tym samym skuteczniejszego leczenia.

Osoby takie są ponadto specjalistami w dziedzinie leczenia chorób nowotworowych układu krwiotwórczego, takich jak białaczka czy chłoniaki. Warto pamiętać, że wizyta u takiego lekarza powinna być poprzedzona wizytą u lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje pacjenta na konsultację u specjalisty.

Doradztwo z zakresu hematologii można otrzymać w Centrum Zdrowia IMC, które działa stacjonarnie we Wrocławiu. Hematolog udziela porad również podczas spotkań odbywających się online, dlatego mogą z nich korzystać osoby całej Polski. Poza tym, centrum specjalizuje się w wykonywaniu rozmaitych zabiegów z dziedziny medycyny alternatywnej, takich jak na przykład akupunktura.Inne w pobliżu

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

DCP Badania

Perfect Bust