Domena: https://hsmedical.pl/
Dodano: 2022-11-25
Telefon: 786 86 80 32
Adres: Fabryczna 45
Miejscowość: Tychy
Kod pocztowy: 43-100
Źródła:
https://hsmedical.pl/wiedza/defibrylator-serca-zasada-dzia%c5%82ania

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Defibrylator w sercu – jak z niego korzystać?


Defibrylatory służą do przywracania prawidłowego rytmu serca. Składają się z dwóch głównych części: urządzenia zewnętrznego zwanego elektrodą defibrylatora oraz wewnętrznego monitora serca. Część główna wysyła sygnały elektryczne poprzez przewody przymocowane do ciała i do jamy klatki piersiowej czyli elektrody umieszczone w pobliżu serca. Elektrody te wyczuwają, kiedy serce zaczyna bić zbyt szybko lub nie bije wcale. Jeśli dojdzie do zatrzymania akcji serca, elektrody wykryją tę zmianę i automatycznie wyślą impuls elektryczny, aby doszło do ponownego uruchomienia pracy serca.  Urządzenie musi działać niezwykle szybko, gdyż wystarczy zaledwie kilka minut aby nastąpiło uszkodzenie narządów takich jak płuca czy tkanka mózgowa.

Najczęstszą przyczyną nagłego zatrzymania krążenia jest migotanie komór (nieprawidłowo szybki i nieregularny rytm serca), które występują, gdy górna i dolna komora serca zaczynają bić niezależnie, uniemożliwiając przepływ krwi przez organizm. Może to być spowodowane przez wiele różnych czynników. Ważne, aby w takim momencie osoby postronne wiedziały, jak udzielić odpowiedniej pomocy. Gdy pacjent jest stabilny, pierwszym etapem udzielania pomocy jest ocena oddechu i krążenia. Następnie podejmuje się decyzję odnośnie tego, czy wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest konieczne. Za pomocą elektrod sprawdza się prawidłowość rytmu serca. EKG dostarcza informacji o tym, jak szybko bije serce i czy występują blokady lub wady w komórkach mięśniowych. Urządzenie po uwzględnieniu kilku dodatkowych czynników decyduje o tym, jaka siła wstrząsów powinna zostać zaaplikowana. Ratownik musi jednak dokładnie słuchać się poleceń wydawanych przez defibrylator w sercu. Szacuje się, że przy pomocy tego urządzenia możliwe jest uratowanie życia u nawet 70% poszkodowanych osób.

Szeroki wybór defibrylatorów jest dostępny w ofercie sklepu internetowego HSMedical. Przedsiębiorstwo współpracuje z najlepszymi producentami sprzętu medycznego. Dzięki temu jest w stanie zapewnić swoich klientów o wysokiej jakości sprzedawanego asortymentu. Zajmuje się również organizacją różnego rodzaju szkoleń i kursów, przeznaczonych zwłaszcza dla osób chcących uzyskać uprawnienia do wykonywania określonego zawodu. Szczegóły zostały przedstawione na stronie internetowej sprzedawcy.Inne w pobliżu

Optyk Rozmus Eye Care

"Projektowanie Wnętrz" Oliwia Drobnicka

Moniuszki 7 Sp. z o. o.