Domena: https://www.freehold.pl
Dodano: 2021-02-27
Telefon: 730 546 454
Adres: Powstańców Śląskich 48
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 01-381
Źródła:
https://www.freehold.pl/wycena-mieszkania/


Autor: Adrian Duda

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Wycena mieszkania


Profesjonalną wycenę mieszkania mogą wykonać jedynie specjaliści posiadający stosowne uprawnienia. Dokumenty tego typu, nazywane operatami szacunkowymi, przydają się między innymi osobom planującym sprzedaż mieszkania, domu lub innej nieruchomości. Są one tworzone przez pracowników z odpowiednimi uprawnieniami zawodowymi oraz doświadczeniem w tej kwestii. Przygotowują bowiem pisma mające rangę dokumentów urzędowych. Operaty udostępniane są zainteresowanym w formie pisemnej. Dzięki nim można zapoznać się ze szczegółowym opisem obiektu, wyliczeniami oraz fotografiami.

Operaty zawierają także:

  • dokładną analizę rynku nieruchomości,
  • cel, w jakim zostały sporządzone,
  • źródła pozyskiwanych danych,
  • opis aktualnego stanu technicznego nieruchomości,
  • opis przeznaczenia obiektu.

Wycena pozwala dowiedzieć się, ile jest warte dane mieszkanie. Specjaliści podczas wykonywania pracy zwracają uwagę między innymi na piętro, na jakim się znajduje, stan prawny, rok budowy bloku, lokalizację, standardy wykończeniowe, wysokość czynszu oraz udogodnienia w pobliżu. Składają się na nie przystanki komunikacji miejskiej, sklepy, apteki, szkoły, parkingi, garaże i place zabaw.

Zainteresowani stworzeniem takich dokumentów wchodzą często na stronę freehold.pl należącej do doświadczonego przedsiębiorstwa o dużej renomie. Firma ta zatrudnia rzeczoznawców majątkowych mających uprawnienia niezbędne do dokonywania dokładnej wyceny. Współpracują oni z osobami prywatnymi oraz przedstawicielami rozmaitych instytucji. Proponowana wycena mieszkania bardzo często stanowi bazę do ustalania ceny sprzedaży za dany lokal.

Jej wysokość jest uzależniona przede wszystkim od miejskiego planu zagospodarowania terenu, stanu prawnego, cen transakcyjnych nieruchomości znajdujących się w pobliżu, jak i historii kredytowej. Rzeczoznawcy praktykują metodę porównawczą i mają dostęp do aktów notarialnych. Ich wsparcie przydaje się także osobom ubiegającym się o otrzymanie kredytu hipotecznego w banku, jak również klientom przygotowującym się do postępowania rozwodowego czy spadkowego.Inne w pobliżu

Przedwczesny wytrysk ranking

Feromony Rank

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów