Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Czy bezumowne korzystanie z kapitału jest zasadne?


Osoby, które wcześniej zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich, aktualnie zmagają się z dużymi problemami natury finansowej, jak i prawnej. Dochodzą one swoich praw z pomocą doświadczonych adwokatów, przed sądami. Jednak na oficjalne ustalenia po stronie prawnej należy jeszcze poczekać, wobec czego w niektórych przypadkach może być ciężko ocenić, jak się zachować. 

Jedną z pilniejszych obecnie spraw dla frankowiczów jest bezumowne korzystanie z kapitału, a więc odpowiedź banków na pozwy klientów. Sytuacja prawna tego działania nie jest jeszcze wyjaśniona, wobec czego konsumenci muszą czekać do 2023 roku, żeby dowiedzieć się, czy bankowi należy się dodatkowe wynagrodzenie, gdy kredytobiorca skieruje sprawę na drogę sądową. I, pomimo iż prognozuje się, że wyrok będzie korzystny dla frankowiczów, to sami zainteresowani nadal nie są pewni tego, co zrobić, ponieważ obawiają się sankcji nałożonych przez instytucje bankowe. 

Eksperci od bankowości, którzy prowadzą serwis franknews.pl, uspokajają kredytobiorców i tłumaczą, iż nie ma potrzeby się martwić, z uwagi na to, że w większości przypadków banki przegrywają takie sprawy. Dodatkowo prognozy poszerzone są o opis bieżącej kondycji polskich banków, które udzielały kredytów we frankach szwajcarskich. Kiedy konsumenci mają dodatkowe zapytania, mogą liczyć na indywidualne porady, po napisaniu wiadomości. 

Pomimo tego że do sądów trafia coraz więcej pozwów ze strony banków o zapłatę wynagrodzenia, jakim jest właśnie bezumowne skorzystanie z kapitału, sprawy te są umarzane. Dla sądów są to pozwy bez uzasadnienia w prawie. Dotychczasowe sprawy z tego zakresu kończyły się powodzeniem dla konsumentów, co zachęca do jak najszybszego założenia sprawy w tym banku, w którym podjęto kredyt. Specjaliści, którzy na co dzień zajmują się bankowością, wskazują na konkretnych przykładach, iż nie należy się obawiać roszczeń wystosowanych przez banki. Wiele wskazuje na to, iż polska wykładania prawa będzie przychylna w tej kwestii frankowiczom.


Inne w pobliżu

PDG Produkty dla gołębi

TIGLED

Adam Krygier