Domena: https://www.ekoprodet.pl/
Dodano: 2018-12-09
Telefon: 61 874-06-81
Adres: Os. Rusa 45
Miejscowość: Poznań
Kod pocztowy: 61-245
Źródła:
https://www.ekoprodet.pl/audyt-energetyczny/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Audyt energetyczny przedsiębiorstwa • Ekoprodet


Już dwa lata temu - w 2016 roku - weszły w życie nowe przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków. W zgodzie z nimi, każdy właściciel przedsiębiorstwa, musi regularnie wykonywać jego audyt energetyczny. Powinno się to odbywać raz na 4 lata. Warto zaznaczyć, że kwestia dotyczy dużych podmiotów, czyli takich, które zatrudniają powyżej 250 osób lub mniej, ale za to roczny obrót wyniósł więcej niż 205 mln złotych.

Profesjonalne ekspertyzy wykonywane są przez zewnętrzne firmy, jak na przykład Ekoprodet w Poznaniu. Jakie korzyści przynosi właścicielowi firmy przeprowadzony audyt energetyczny przedsiębiorstwa oprócz tego, że dzięki niemu uzyskujemy informacje o stanie faktycznym - parametrach technicznych i zużyciu energii - danego obiektu. Przede wszystkim zmierzenie zużycia energii pozwala określić zapotrzebowanie na moc budynku. Równocześnie audytor wskazuje na rozwiązania, które umożliwią oszczędność energii. Oczywiście nie wszystkie rozwiązania mogą być stosowane w każdym budynku, dlatego musi to być poprzedzone profesjonalną, rzetelnie przeprowadzoną ekspertyzą.

Audytor powinien także wskazać właścicielowi, w jaki sposób ten może pozyskać dodatkowe środki na przeprowadzenie remontu czy modernizacji konkretnej instalacji. Środki te najczęściej pochodzą z urzędów krajowych oraz europejskich, które prowadzą projekty dofinansowań przedsiębiorstw. Obecnie coraz więcej mówi się o wdrażaniu ekologicznych rozwiązań, dlatego bardzo łatwo można uzyskać dotacje między innymi na instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii, takie jak instalacje fotowoltaiczne. Czasami dofinansowanie dochodzi nawet do 80% kosztów inwestycji, co jest naprawdę wysoką kwotą.

Wielu właścicielom przedsiębiorstw zależy też na czasie wykonania audytu. Na szczęście profesjonaliści pod tym względem potrafią dostosować się do wymagań danego klienta, ponieważ oczywistym jest, że w przypadku specyficznych branży audyt powinien być przeprowadzony naprawdę szybko i bez zbędnego przedłużania. Cena audytu jest najczęściej ustalana indywidualnie z klientem.


Inne w pobliżu

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Dent Stomatologia Piotr Richter