Domena: https://golebidwor.pl/
Dodano: 2024-03-05
Telefon: 885 045 554
Adres: Kamień Mały 1C
Miejscowość: Iława
Kod pocztowy: 14-200
Źródła:
https://golebidwor.pl/pl/rehabilitacja-po-urazie-czaszkowo-mozgowym

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Rehabilitacja po urazie: metody powrotu do zdrowia po wstrząśnieniu mózgu


Rehabilitacja po urazie mózgu, w tym po wstrząśnieniu mózgu, jest procesem wieloetapowym, który obejmuje różnorodne metody i podejścia, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Proces ten ma na celu wspomaganie osoby w odzyskaniu utraconych funkcji oraz w poprawie jakości życia po urazie. Należy pamiętać, że każdy plan rehabilitacyjny jest indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta, uwzględniając specyfikę urazu oraz cele terapeutyczne.

Fizjoterapia – fundament rekonwalescencji

Nieodłącznym elementem leczenia jest fizjoterapia, którą można rozpocząć już po ustabilizowaniu stanu pacjenta. Specjaliści w tej dziedzinie wykorzystują takie techniki, jak ćwiczenia równowagi, trening funkcjonalny oraz terapię manualną. Regularne sesje fizjoterapeutyczne poprawiają koordynację, redukują bóle głowy i pomagają w odbudowie sprawności fizycznej.

Kognitywna terapia behawioralna

Wiele osób po wstrząśnieniu mózgu doświadcza trudności z koncentracją, pamięcią czy procesami myślowymi. Kognitywna terapia behawioralna (CBT) jest metodą psychoterapeutyczną, która pomaga w przywróceniu zdolności poznawczych poprzez specjalne ćwiczenia umysłowe i techniki relaksacyjne. Zajęcia neuropsychologiczne mogą mieć wpływ również na ogólne radzenie sobie pacjenta z trudnym procesem, jakim jest dochodzenie do siebie po wypadku.

Terapia zajęciowa

Oprócz aspektów fizjologicznych i poznawczych, ważne jest również wsparcie w codziennych czynnościach. Terapia zajęciowa skupia się na przywróceniu pacjentowi umiejętności potrzebnych do samodzielnego funkcjonowania, od ubierania się po zarządzanie czasem i przestrzenią. Może mieć również charakter rozwijający, np. warsztatów muzycznych lub artystycznych, dzięki czemu wspomaga powrót pacjenta do sprawności manualnej poprzez angażujące ćwiczenia.

 


Inne w pobliżu

FunFutbol

S.G.B. AGENCJA REKLAMOWA S.C. Ewa Kowalczyk, Helena Picur

Ogrody Kruszewski