Domena: http://badaniapsychotechniczne.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: +48 71 332 36 70
Adres: Dyrekcyjna 37
Miejscowość: Wrocław
Kod pocztowy: 50-528
Źródła:
http://badaniapsychotechniczne.pl/badania/9/badania-kierowcow


Autor: Marika Kubiak

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (5 z 1 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!badaniapsychotechniczne.pl - Wykonujemy badania psychologiczne kierowców we Wrocławiu


Badania psychologiczne kierowców pozwalają jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Nie da się ukryć, że nawet duże doświadczenie i rozległa wiedza nie gwarantują tego, że unikniemy wypadku. W tym wypadku ważne są również predyspozycje osobowościowe i umiejętności intelektualne.

Kierowcy zawodowi są zobowiązani do przechodzenia badań psychologicznych, które muszą być zawsze wykonane w miejscach zaaprobowanych przez marszałka danego województwa. W przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 60 roku życia, badania psychologiczne wykonywane są co 5 lat. W przeciwnym razie konieczne jest, by powtarzać je co 30 miesięcy. Ważne jest, aby odbywały się zawsze w komfortowej i pozbawionej stresu atmosferze. Dzięki temu nie będzie konieczności ponownego ich wykonywania.

Nie trzeba przygotowywać się do badań psychologicznych w żaden określony sposób. Tutaj ważne jest, aby przyjść wyspanym i wypoczętym tak, aby nasze umiejętności intelektualne mogły okazać się w pełnej krasie. Badania te nie są żadnym rodzajem testu i istnieje możliwość ich powtórzenia.

Na badania wykonywane w pracowniach psychologicznych wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości, a także skierowanie (o ile zostało ono wydane). Ci, którzy noszą okulary na co dzień, powinni je także wziąć ze sobą. Zazwyczaj badanie psychologiczne nie trwa dłużej niż 2 godziny. Standardowo trwają około 1 - 1,5 godziny.

W trakcie tych badań psycholog ma za zadanie ocenić zachowanie badanego w poszczególnych sytuacjach. Przeprowadza dokładny wywiad z osobą ubiegającą się o wydanie zawodowego prawa jazdy. Kolejnym etapem jest diagnoza zdolności intelektualnych kierowcy. W tym wypadku bada się uwagę i sprawności intelektualne. Ostatnim etapem jest badanie za pomocą specjalistycznej aparatury. To tutaj ocenia się to, jak ktoś szybko jest w stanie reagować na to, co dzieje się na drodze czy też poziom spostrzegawczości.

Jeśli badanie przebiegnie pomyślnie, wystawiane jest zaświadczenie. Na badaniapsychotechniczne.pl jest dostępna oferta jednego z ośrodków, które oferują badania psychologiczne kierowców we Wrocławiu.Inne w pobliżu

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Perfect Bust

CrazyFejm - Promowanie na instagramie