Domena: http://daul.pl/
Dodano: 2021-06-29
Telefon: +48 512 317 169
Adres: PŁK Dąbka 2
Miejscowość: Kraków
Kod pocztowy: 30-732
Źródła:
http://daul.pl/plenery-filmowe-i-zdjeciowe.html

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Plenery filmowe - DAUL Jacek Jastrzębski


W świecie filmu istotny jest nie tylko kunszt aktora lub aktorki odgrywających swoją rolę. Równie ważne jest otoczenie, w obrębie którego się poruszają. Zarówno plenery filmowe na świeżym powietrzu, jak i odpowiednio zaadaptowane pomieszczenia stanowią tło, dzięki któremu gra jest bardziej naturalna, a widz może lepiej wczuć się w przedstawiane sytuacje. Dlatego też, personalizując ekipę filmową, warto wybrać scenografa, który będzie w stanie przygotować przestrzeń będącą idealnym uzupełnieniem poczynań bohaterów danej produkcji. 

Specjalista od dekoracji i doposażenia planu filmowego to ktoś, kogo powinien charakteryzować wysoko rozwinięty zmysł przestrzenny. Dzięki temu doskonale taka osoba doskonale orientuje się, jak można zapełnić dostępną do zaaranżowania strefę, by oddawała charakter filmu oraz współgrała ze scenariuszem. Jest to zajęcie nieraz trudne oraz czasochłonne, niemniej jednak dające mnóstwo satysfakcji.

Problemem dla wielu scenografów nie jest umiejętność odpowiedniego ustawienia wyposażenia, ale zdobycie niezbędnych rekwizytów. Nie każda ekipa filmowa może pozwolić sobie na ponoszenie kosztów związanych z wynajęciem magazynu, gdzie można przechowywać dekoracje, czy stroje. Sam koszt zakupu takich elementów również jest dość wysoki. W takiej sytuacji osoba odpowiedzialna za scenografię powinna znaleźć realizatora, który dysponuje asortymentem mogącym posłużyć jako filmowa dekoracja planu.

Swoje usługi w tym zakresie poleca firma, która ogłasza się na stronie internetowej daul.pl. W skład osobowy przedsiębiorstwa wchodzi grupa kompetentnych oraz doświadczonych w swojej pracy specjalistów. Z chęcią pomogą w wyszukaniu i zarezerwowaniu określonych rekwizytów, przydatnych zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i w plenerze. 

Z przygotowanej oferty mogą skorzystać nie tylko osoby zajmujące się scenografią. Wspomniany realizator zajmuje się także wynajmem sprzętu do filmowania. Jeżeli podczas pracy dojdzie do niespodziewanego wypadku i uszkodzenia kamery czy elementów oświetlenia, pracownicy firmy zapraszają do kontaktu.


Inne w pobliżu

Serwis Urządzeń Chłodniczych Kraków

King Parking Balice

Radecka, Lucyna Radecka