Domena: https://bomedica.com.pl/
Dodano: 2023-09-21
Telefon: 607068888
Adres: Rynkowa 5
Miejscowość: Przeźmierowo
Kod pocztowy: 62-081
Źródła:
https://bomedica.com.pl/poradnia/chirurgia-naczyniowa-poznan/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Chirurg naczyniowy z Poznania - jaki ma zakres obowiązków?


Do najczęściej występujących patologii układu żylnego zaliczyć można niewydolność żylną kończyn dolnych. O tego typu nieprawidłowościach świadczyć mogą symptomy takie jak zmiany na skórze, dyskomfort i uczucie ciężkości nóg oraz skurcze podudzi. Częstym schorzeniem jest także zakrzepica żył głębokich. Chorób układu krążenia nie należy bagatelizować, gdyż mogą pociągać one za sobą negatywne konsekwencje. 

W placówce Bo.Medica przyjmuje specjalista zajmujący się chirurgią jelita grubego oraz żył i tętnic. Wykonuje także badania endoskopowe, do których należą gastroskopia i kolonoskopia. Często stosowaną metodą diagnostyczną jest również USG doppler. Pracujący w przychodni zlokalizowanej niedaleko Poznania chirurg naczyniowy pomaga pacjentom skarżącym się na różne problemy z krążeniem. Mogą o nich świadczyć następujące objawy:

  • mrowienie kończyn, 
  • żylaki,
  • pajączki,
  • przebarwienia na skórze, 
  • bóle łydek.

Specjalista zajmuje się leczeniem zwężeń tętnic ograniczających przepływ krwi. Przyczyną tego typu nieprawidłowości jest najczęściej miażdżyca. Do jego zadań należy także diagnostyka osób z tętniakami, zakrzepicą żył głębokich i żylakami. Pomaga też ludziom z zespołem stopy cukrzycowej. 

Schorzenia dotyczące funkcjonowania naczyń krwionośnych i limfatycznych mogą objawiać się w różnorodny sposób. W diagnozowaniu tego typu dolegliwości pomocne jest badanie USG doppler tętnic żylnych kończyn dolnych i górnych. W niektórych przypadkach zalecane jest także wykonanie tomografii komputerowej lub angioskopii. Po rozpoznaniu problemu można opracować skuteczny plan terapii. W niektórych przypadkach pomocna okazuje się farmakologia. Jeśli nie przynosi ona pożądanych efektów, koniecznie jest wykonanie zabiegu.Inne w pobliżu

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Dent Stomatologia Piotr Richter