Domena: https://spectlumacz.pl/
Dodano: 2021-08-16
Telefon: 32 494 32 69
Adres: Konarskiego 12
Miejscowość: Rybnik
Kod pocztowy: 44-274
Źródła:
https://spectlumacz.pl/dziedziny-tlumaczen/tlumaczenie-instrukcji-obslugi/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Tłumaczenie instrukcji obsługi


Możliwość zamówienia określonego produktu od dostawcy z zagranicy to opcja, z której obecnie bardzo chętnie korzysta wielu polskich przedsiębiorców. Taki asortyment pozwala na poprawę jakości pracy w wielu firmach, zwiększa możliwości logistyczne lub też stanowi doskonałe i bardzo pożądane uzupełnienie linii produkcyjnej.

Podjęcie decyzji o zakupie jest zazwyczaj poprzedzone dokładną analizą sposobu wykorzystania danego sprzętu oraz jego specyfikacji technicznej i technologicznej. Dostawca, dbając o zadowolenie klienta, udostępnia tego typu informacje na swojej stronie internetowej, najczęściej w formie artykułu bądź też filmiku instruktażowego. To doceniany przez kupujących sposób na zapoznanie się z danymi o wybranym urządzeniu, jednak nie zawsze jest to wystarczające. Problematyczne jest również to, że dostarczona wraz z zakupem instrukcja obsługi jest najczęściej napisana w obcym języku. Bywają przypadki, gdy dostawca dołącza tłumaczenie po polsku, jednak jest ono często przeprowadzane niestarannie, tak jakby ktoś wrzucił tekst do translatora, a uzyskane tłumaczenie zaproponował klientowi jako wsparcie podczas instalacji.

W instrukcji obsługi często występują zwroty techniczne, których nie ma w zwykłych słownikach, co skutecznie uniemożliwia przeprowadzenie samodzielnej translacji. Aby dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne skróty i oznaczenia, konieczne jest skorzystanie z leksykonu technicznego, który nie zawsze jest łatwo dostępny. Dużo szybszym sposobem jest zlecić tłumaczenie instrukcji obsługi specjaliście. Tłumacz przysięgły, który dysponuje odpowiednimi kompetencjami oraz zna terminologię związaną z różnymi dziedzinami techniki, z pewnością chętnie podejmie się takiego przekładu.

Realizatorem, którego kadra przeprowadziła do tej pory wiele tego rodzaju tłumaczeń, jest firma, która ogłasza się na stronie internetowej spectlumacz.pl. Jej pracownicy zachęcają do kontaktu nie tylko w sytuacji zapotrzebowania na translację wspomnianej instrukcji, ale także każdorazowo, gdy chodzi o rzetelnie, szybko oraz tanio wykonany przekład.Inne w pobliżu

Optyk Rozmus Eye Care

"Projektowanie Wnętrz" Oliwia Drobnicka

Moniuszki 7 Sp. z o. o.