Domena: https://apcinstytut.pl/
Dodano: 2022-05-14
Telefon: 226686823
Adres: Al. Jerozolimskie 146c
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 02-305
Źródła:
https://apcinstytut.pl/en/pharmacovigilance-2/

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Pharmacovigilance - co to takiego?


Nadzór nad lekami wprowadzanymi na rynek ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo przyszłych użytkowników. Z tego względu tak ważny jest system, określany mianem pharmacovigilance. Specjaliści zajmujący się tym zagadnieniem robią wszystko, by stosowanie leków wiązało się z możliwie jak najmniejszą liczbą skutków ubocznych. Przygotowują usystematyzowane raporty na życzenie klientów i dokumentują wszystkie etapy procesu. Podstawą w tym przypadku jest nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale też chęć do nieustannego poszerzania wiedzy związanej z obowiązującymi przepisami prawnymi.  

Stanowiska, o jakich mowa, wiążą się z dużą odpowiedzialnością, a osoby, które je zajmują, odznaczają się dokładnością, cierpliwością oraz terminowością. Firmą podejmującą się zbierania informacji na temat leków oraz wykrywania niepokojących sygnałów jest APC Instytut. Jej przedstawiciele działają w interesie zdrowia publicznego i informują w razie pojawienia się nieprawidłowości. Zlecane przedsiębiorstwu zadania są realizowane w ścisłej współpracy z każdym zaangażowanym w dane przedsięwzięcie organem.

Celem działań firmy jest zminimalizowanie zagrożeń związanych ze stosowaniem różnego rodzaju leków. Specjaliści monitorują działania niepożądane, określają skuteczność wybranych preparatów i współpracują z agencjami znajdującymi się w różnych zakątkach Europy. Zespół zatrudniony w przedsiębiorstwie ma doświadczenie w przeprowadzaniu szczegółowej oceny medycznej leków, kodowaniu oraz tworzeniu raportów uzupełniających. Nie jest mu obce również aktualizowanie informacji o wybranych produktach oraz tworzenie pełnych opisów dopasowanych do indywidualnych potrzeb firm.

Usługą pharmacovigilance interesują się głównie przedsiębiorcy farmaceutyczni, którzy w niedalekiej przeszłości zarejestrowali lek i wprowadzili go na rynek. Na ich barkach spoczywa bowiem obowiązek nadzorowania ewentualnych działań niepożądanych. Specjaliści przeprowadzają kontrole, co zwiększa bezpieczeństwo farmakoterapii i chroni przed występowaniem skutków ubocznych.Inne w pobliżu

Przedwczesny wytrysk ranking

Feromony Rank

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów