Domena: https://www.alkamed.eu
Dodano: 2022-09-30
Telefon: 63 223 3388
Adres: Rtm. Witolda Pileckiego 20B
Miejscowość: Słupca
Kod pocztowy: 62-400
Źródła:
https://www.alkamed.eu/


Autor: Marika Kubiak

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Badanie krwi w Koninie - kiedy je wykonać?


Morfologia to badanie umożliwiające wykrywanie chorób, które we wczesnym etapie nie dają żadnych niepokojących objawów. Znaczna część hematologów sugeruje, by wykonywać je przynajmniej raz w ciągu roku oraz zawsze wtedy, gdy pacjenci skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości. Podstawą w tym przypadku jest udanie się do gabinetu na czczo. Innymi słowy, ostatni posiłek należy zjeść przynajmniej 8 godzin przed badaniem. Pacjenci powinni unikać spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów oraz jedzenia tłustych czy pikantnych potraw.

Na ostateczny wynik badań mogą wpływać suplementy z apteki, dlatego o fakcie przyjmowania tego typu specyfików trzeba poinformować lekarza, który zazwyczaj sugeruje przerwanie ich spożywania na pewien czas. Morfologia, bo o niej mowa, ułatwia wykrywanie małopłytkowości, stanów zapalnych, anemii, infekcji, a niekiedy też nowotworów. Umożliwia zarówno jakościową, jak i ilościową ocenę elementów, na które składają się trombocyty, leukocyty i erytrocyty.

Na morfologię można zapisać się na stronie alkamed.eu. Prowadzi ją laboratorium, kierujące ofertę do mieszkańców Konina. Badanie krwi, na jakie się udają, trwa parę minut i nie wiąże się z bólem. Znajduje ono zastosowanie wśród kobiet, również tych w ciąży, mężczyzn oraz seniorów chcących skontrolować stan zdrowia i w razie takiej potrzeby wdrożyć odpowiednie leczenie. Proponowana morfologia sprawdza się wśród osób z niedoborami żelaza, zaburzeniami odporności oraz stanami zapalnymi.

Na symptomy świadczące o konieczności zapisania się na badanie zalicza się:

  • silne bóle kostne,
  • skłonności do siniaków, które znikają po długim czasie,
  • szybki spadek masy ciała, mimo braku diety czy intensywnego wysiłku fizycznego,
  • męczliwość,
  • pojawianie się ran, które nie chcą się goić,
  • bladość skóry,
  • obrzęki niewiadomego pochodzenia,
  • ogólne osłabienie organizmu.

Morfologia znajduje zastosowanie także wśród pacjentów chcących skontrolować poziom glukozy we krwi oraz przyjrzeć się profilowi lipidowemu, który pomaga wykryć problemy z cholesterolem.


Inne w pobliżu

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Dent Stomatologia Piotr Richter