Autor: Marika Kubiak

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Co musisz wiedzieć o glukometrze?


Glukometr to przenośne urządzenie diagnostyczne, służące do szybkiego pomiaru stężenia glukozy we krwi i umożliwiające monitorowanie leczenia cukrzycy. Dzięki temu przyrządowi praktycznie każdy diabetyk jest w stanie samodzielnie sprawdzić swój poziom glukozy w domowych warunkach.

W glukometrach wykorzystywane są specjalne paski testowe z wtopionymi elektrodami lub odczynnikiem chemicznym. Przyrządy z paskami podświetlanymi diodą LED to glukometry fotometryczne, natomiast urządzenia z odczynnikiem na pasku testowym to glukometry elektrochemiczne, nazywane również biosensorycznymi. Glukometry elektrochemiczne wykorzystują bardziej zaawansowaną technologię, dzięki czemu są dokładniejsze.

Osoby, które właśnie dowiedziały się o tym, iż są chore na cukrzycę typu 1 lub 2, na pewno zastanawiają się, jak dobrać glukometr do swoich potrzeb. Zaopatrując się w to urządzenie, pacjent powinien kierować się przede wszystkim funkcjonalnością, czyli łatwością pobrania krwi do badania, jak również dokładnością wyników i trwałością glukometru. Dla niektórych osób ważne mogą okazać się również takie kwestie, jak: czas potrzebny do uzyskania wyniku oraz wielkość przyrządu.

Przydatną funkcją glukometru, jaką posiadają niektóre modele, jest możliwość podłączenia do komputera oraz przesłania danych. Pozwala to na uzyskanie wyników w postaci tabel i wykresów glikemii, co usprawnia samokontrolę pacjenta, a także pomaga lekarzowi w planowaniu dalszego leczenia. Dla niektórych osób istotne może być również to, czy glukometr ma mały czy duży wyświetlacz. Pacjenci, którzy słabo widzą, powinni zaopatrzyć się w urządzenie z jak największym wyświetlaczem.

Dla osób, które chciałyby uniknąć częstego nakłuwania w celu dokonania koniecznych pomiarów stężenia glukozy, dobrym rozwiązaniem mogą się okazać bezinwazyjne przyrządy, jakimi są glukometry z wodoodpornym sensorem. Stosowanie tego rodzaju urządzenia polega na umieszczaniu raz na dwa tygodnie na ramieniu specjalnego sensora wielkości monety oraz skanowaniu go czytnikiem w celu dokonania pomiaru. Takie innowacyjne przyrządy, jak również tradycyjne glukometry, są dostępne w dobrze wyposażonym sklepie medycznym DiabMed w Warszawie. Sklep oferuje także sprzedaż online dostępnych u siebie produktów.Inne w pobliżu

Przedwczesny wytrysk ranking

Feromony Rank

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów