Autor: Marika Kubiak

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Content marketing is king!


Pozyskiwanie klientów w internecie to tak naprawdę proces, o który należałoby się przez cały czas troszczyć. Warto zadbać o to, by treści, które docierają do potencjalnych klientów były rzetelne i dobrze dopracowane. Coraz popularniejszy staje się Content Marketing, czyli marketing treści, o o którym więcej dowiesz się z tekstu.

Treści powinny trafiać bezpośrednio do osób zainteresowanych Twoimi usługami i produktami. Dobrze jest nie tylko przekazywać informacje na temat swojej aktualnej oferty i planowanych promocjach, ale również coś więcej. Warto aktualizować raz w miesiącu np. bloga firmowego. Te wszystkie działania mogą przełożyć się na większą liczbę zamówień.

Content marketing ma wiele korzyści. Do nich zaliczyć można np. większą świadomość marki, kształtowanie wizerunku specjalisty przez firmę, duży zasięg publikowanych treści, budowanie więzi z klientem, wzrost lojalności. Jednak aby osiągać powyższe efekty, warto by było zadbać o odpowiednie działania. Dzisiaj klienci nie mają ochoty jedynie oglądać i czytać reklam. Większość z nich jest już zmęczona tego typu działaniami. Wolą wybierać firmy, które zamieszczają np. porady na temat wykorzystania swoich produktów. Załóżmy, że prowadzisz sklep z tapetami 3D. Na swoim blogu możesz zamieszczać artykuły poradnikowe o tym jak stworzyć modne i nowoczesne wnętrza.

Content marketing to profesjonalne artykuły wysokiej jakości, które są doceniane przez klientów. W tym wypadku ważne jest to, aby zawierały jedynie informacje sprawdzone. Do tej grupy treści można zaliczyć np. sponsorowane artykuły, teksty poradnikowe. Istotne jednak jest, by powstrzymać się od nachalnej reklamy. Drugą grupę treści tworzą teksty branżowe, które mogą być publikowane na np. portalach branżowych. Wiele firm decyduje się jednak na założenie bloga. Jest to o tyle wygodne narzędzie komunikacji z klientami, że nie wymaga współpracy z zewnętrznymi portalami. Content marketing to także treści copywriterskie. Na grupa-tense.pl znajdziesz jedną z agencji interaktywnych, które zajmują się tym rodzajem marketingu.

 


Inne w pobliżu

tesa tape Sp. z o.o.

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Jarosław Bartosiewicz Badania Gruntów i Nawierzchni